Šią vasarą Svajonių stovykla visus vaikus kviečia į „Raganų puotą“!

Jau 10-ąjį sezoną skaičiuojanti „Svajonių stovykla“ ir vėl stebina išradingumu: liepos mėnesį ji užkurs tikrą raganų puotą Aluonos kaime netoli Trakų!

Raganų puotoje laukiami stovyklautojai nuo 7 iki 14 metų. Stovyklavietė įsikūrusi ant Ilgučio ežero kranto, nuostabioje sodyboje „Ilgutis“, kurios puikios erdvės ir nuostabi gamta užburs kiekvieną.

Šiais metais vyks 2 pamainos: liepos 7–13 ir liepos 14–20 dienomis.

Kodėl raganų puota?

Stovyklos sumanytoja ir organizatorė Jurgita Pocienė pasakoja, kad organizuojant jubiliejinę stovyklą norėjosi kažko stebuklingo, magiško, dar nepatirto.

„Taip sugalvojome naują temą, kurioje bus apstu paslapčių, magijos ir vaidinimų. Juk raganų tema – plati ir įdomi, o kuris vaikas nemėgsta pasakų? Praleidę pamainą stovykloje, vaikai taps tikri raganų ir raganysčių ekspertai, žinos ir pasakas, ir legendas. O gal ir šluotą, kaip transporto priemonę įvaldys?“ – juokauja stovyklos sumanytoja.

Stovykloje planuojama raganiška biblioteka, kurioje bus gausu vaikiškos literatūros, susijusios su raganomis. Taip vaikai bus skatinami skaityti, nes pastaruoju metu ši veikla anaiptol nebėra populiari.

Veiklos, įjungiančios fantaziją

Jurgita Pocienė

Kiekvienais metais „Svajonių stovyklos“ dalyviai pasineria į dar nepatirtas veiklas ir išmoksta daug naujo. Šie metai – ne išimtis.

Pasak organizatorės, be aktyvių sportinių veiklų, žygio po įstabias apylinkes, stebuklingų sapnų gaudyklių ir kitų rankdarbių kūrimo vaikai susipažins su žolininkystės paslaptimis, susikurs sau skirtą žolelių arbatą, kuri atgaivins ar nuramins, pastiprins ar pralinksmins.

Meno terapeutės Jolitos pagalba kiekvienas susikurs asmeninį magišką paveikslą, o atvykusi Žalioji Ragana Agnė pamokys, kaip atpažinti gamtos ženklus.

Stovykloje kaip visada bus gausu fizinių veiklų, rungčių ir užduočių, o Verslumo akademija ugdys vaikų finansinį raštingumą.

Savaitė be telefonų

Ar gali vaikai ištverti savaitę nežaisdami žaidimų, nenaršydami socialiniuose tinkluose, galų gale – neskambindami savo mamoms ir tėčiams? Tikrai taip! „Svajonių stovykloje“ virtuali erdvė pamirštama, ir ne per prievartą, o savo noru.

„Dažnai susiduriu su tėvelių nuogąstavimu, kad vaikas negalės paskambinti, jei jam bus liūdna ar norėsis pasikalbėti. Tėveliams visada atsakau, kad skubiu atveju jiems paskambins vadovai, o jei užeis akimirkos liūdesiukas, jį nuvysime dar nė neprasidėjusį“, – ramina Jurgita.

Pasak jos, dažnai tėveliai patys nenori emociškai paleisti savo atžalų ir niekaip negali išjungti kontrolės mygtuko.

„Tačiau aš kviečiu suaugusius atsipalaiduoti ir leisti sau pailsėti nuo įprastos rutinos. Vaikai čia jausis puikiai ir be telefonų. O tėveliams turiu gerą žiną: skambučio jie tikrai sulauks – vieną kartą per visą stovyklos pamainą“, – šelmiškai šypsosi stovyklos organizatorė.

Gausioms šeimoms – privilegija!

Kaip ir kasmet, stovyklos organizatoriai džiaugiasi gavę dalini finansavimą iš Vilniaus savivaldybės. Ši pagalba leidžia taikyti specialią kainą šeimoms, auginančioms 3 ir daugiau vaikų.

Turintiems Šeimos kortelę, stovyklos kaina siekia 299 eurus, o Daugiavaikių šeimų asociacijos MES nariams – 289 eurus. Stovyklos kaina be nuolaidos yra 420 eurų.

Susidomėjote? Registracijos į stovyklą formą rasite čia.

You may also like...