Šeimų meno festivalis pabėrė kultūros

Antrą kartą organizuojamas „Šeimų meno festivalis“ šiais metais tapo pasiekiamas visoms ne tik Lietuvos bet ir pasaulio šeimoms, kadangi visas renginys vyko virtualioje platformoje. O jau įvykusius pasirodymus galima peržiūrėti Youtube kanale.

Pasak Daugiavaikių šeimų asociacijos MES vadovės ir šio renginio sumanytojos Jurgitos Pocienės,  visada reikia ieškoti sprendimų, kurie  yra pozityvūs. „Negalima būriuotis? Keliaukime i virtualią erdvę. Tokiu būdu dar didesnis žmonių ratas galės sudalyvauti ir pasidžiaugti smagiu renginiu. Juk šiaip būtų reikėję atvykti į Vilnių, į konkrečia vietą konkrečiu laiku. Dabar gi, galima paspausti nuorodą ir mėgautis kultūra iš sau patogios vietos.“- teigia ji.

Tarptautinės šeimos dienos proga inicijuotas festivalis prasidėjo gegužės 15 d. Tą dieną, kaip žinia vyko ne vienas šeimoms skirtas renginys, tad  virtualioje erdvėje vykstantys spektakliai net ir labai pasiteisino.

Teatro trupės „Čia“ spektaklis „Guguliai ieško pavasario“ džiugino mažuosius žiūrovus. 40 min. pasirodymas buvo kupinas nuotaikingos muzikos ir interaktyviai įtraukė  1-6 metų vaikučius į  aktyvias veiklas.
Dalios Mikoliūnaitės ir Žilvino Ramanausko teatro studija „Teatriukas“ sekmadienio popietę visus pakvietė į virtualų koncertą, kuriame skambėjo įvairių laikotarpių autorinė kūryba.
Festivalyje dalyvavo ne tik profesionalūs kolektyvai, bet ir šeimos su savo meniniais pasirodymais. Juos pažiūrėti galima Youtube kanale:
MIGLĖ DAINAUSKAITĖ
Erikos Svirskienės  šeima
Airidos Drus šeima
Beinarių šeima
Olgos Dirmantės šeima

Festivalį stebėjo  daugiau nei 3000 žiūrovų ne tik iš Lietuvos.
Festivalis buvo dalinai finansuotas iš Vilniaus savivaldybės lėšų.