Jaunimo įtraukimas į visuomeninę socialinę saugumo akciją „Būk matomas“

Gruodžio mėn. Akcija „Būk matomas“ praplėtė savo veiklą įtraukdama į ją  ir jaunus žmones, t.y. nuo 14 iki 29 metų jaunuolius. Šį projektą dalinai finansavo Vilniaus miesto savivaldybė.

Visą gruodžio mėnesį vyko kūrybinis atšvaitų eskizų konkursas, kuriame galėjo dalyvauti visi, atitinkantys minėtą amžiaus kategoriją. Į konkursą jungėsi Vilniaus Tuskūlėnų gimnazijos, Vilniaus Justino Vienožinskio dailės mokyklos ,  Žirmūnų vaikų ir jaunimo klubo auklėtiniai, bei daugiavaikių šeimų vaikai. Iš viso buvo atsiųsta virš 300 eskizų.

Iš pateiktų darbų buvo atrinkti šie autoriai – jų kūryba bus panaudota atšvaitų gamybos procese:

Arina Aleksėjėva
Valerija Aleksejeva
Lida Poludo
Alisa Poludo
Anastasija Poludo
Agna Petkevičiūtė
Miglė Petkevičiūtė
Pajauta Pociūtė
Morta Pociūtė
Gabija Timukaitė
Titas Bagdonavičius
Laura Tunevič
Augustė Grigorjevaitė
Almantė Dumbraitė
Dominykas Čivilis
Jonas Tomaševičius

Labiausiai nustebino Tito Bagdonavičiaus pateikti eskizai. Jie išsiskyrė savo originalumu ir tuo pačiu paprastumu. Titas visuose eskizuose naudojo savo vardo pirmąją raidę, ją įvairiai varijuodamas. Verta pabrėžti, jog šis jaunuolis turi Dauno sindromo sutrikimą, tačiau tai netrukdo jam kurti dizainus bei kūrybiškai save realizuoti.

Atrinktieji dalyviai buvo apdovanoti išskirtiniu prizu – ekskursija po Vilniaus požemius.

Visą gruodžio mėnesį net 5 jaunuoliai darbavosi „Būk matomas“ atšvaitavimo programoje. Jie vyko į mokyklas, kur tvirtino atšvaitus mokiniams, taip pat savaitgaliais PC „Akropolis“  kvietė lankytojus prisitvirtinti atšvaitus ant savo bei savo vaikų viršutinių drabužių.  Vilniaus mieste buvo aplankytos 4 mokyklos (Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazija, „Žaros“ gimnazija,  Vilniaus Lazdynų mokykla ir „Atžalyno“ mokykla),  bei apatšvaituota 1000 vaikų.

Projektas buvo dalinai finansuotas iš Vilniaus savivaldybės lėšų.