Daugiavaikiai tėvai: tik buvimas šeimoje skatina ieškoti sugyvenimo sprendimų

 

Daugiavaikiai tėvai: tik buvimas šeimoje skatina ieškoti sugyvenimo sprendimų

Gegužės 19 d., šeštadienį, 12 val. nuo Seimo rūmų Lukiškių aikštės link pajudės šeimų eisena „MES už šeimą“. Penktus metus organizuojamas renginys skiriamas Tarptautinei šeimos dienai. Šiemet, Valstybės atkūrimo 100-ųjų metinių proga, jis nusidažys trispalvės spalvomis.

Pasak eisenos sumanytojos ir organizatorės Jurgitos Pocienės, į šią eiseną kviečiami visi, kuriems šeima – pati didžiausia ir svarbiausia vertybė. „Taip norime atkreipti visuomenės, valdžios, jaunimo dėmesį į šeimą kaip pagrindą kiekvieno gyvenimui, be kurio žmogus tarsi neturi stuburo“, – tvirtina šešis vaikus su vyru auginanti Daugiavaikių šeimų asociacijos MES vadovė.

Šiais laikais, kai maždaug 40 proc. santuokų išyra, o jauni žmonės verčiau renkasi gyventi susidėjus, nei tuoktis, J. Pocienės manymu, svarbu kalbėti apie santuokinę šeimą kaip įsipareigojimą, kuriam atiduotos pastangos visada atsiperka. Ir ši grąža geriausiai regima bei pamatuojama sulaukus maždaug 50-60 metų.

„Kas būna, jei kaskart poroje kilus nesutarimui, trenkiama durimis? Žmogus, kuris negali pripažinti suklydęs, taip ir neišmoksta pasitaisyti. Vienus santykius keičia kiti, nuolat randama partnerio trūkumų, kol žmogus virsta išgąsdinta kate: išleidęs nagus ir pasirengęs gintis dantimis, jis nenori investuoti į artimą santykį, nes nežino, kada šis gali nutrūkti. Dažnu atveju skyrybos atrodo vienintelė geriausia išeitis, tačiau taip anaiptol nėra“, – įsitikinusi 14 metų santuokoje gyvenanti moteris.

Manymas, kad skyrybų galimybė suteikia daugiau laisvės – apgaulingas. Skyrybos retai atneša tikrosios laisvės, suteikiančios žmogaus gyvenimui stabilumo, o sielai – ramybės. „Jeigu jums patinka negalėti nieko nuspėti – nei su kuo rytoj vakarieniausite, nei su kuo miegosite, nei su kuo susilauksite vaikų, ką gi, nekurdami šeimos, esate teisingame kelyje. Tik ar būsite tuo patenkinti, sulaukę 50-ies ar daugiau?“ – retoriškai klausia J. Pocienė.

Jos manymu, laisvė nuo įsipareigojimų ilgainiui ima slėgti. Skyrybos po skyrybų, suirę santykiai su pačiais artimiausiais, nuolat kintantis draugų ratas, dalintas ir perdalintas turtas, jokio tęstinumo. „Tik šeimoje žmogus subręsta kaip asmenybė kitam, tik čia iš tiesų išmoksta atiduoti, gyventi bendram gėriui, o ne sau“, – daugiavaikei mamai antrina Žygimantas Pavilionis.

Seimo narys, pats su žmona auginantis keturis sūnus, svarsto, kad net jei santuoką laikysime savanoriško pavergimo forma, tai yra vienintelė ir patikimiausia bendrabūvio forma, leidžianti likti santykyje ir stengtis jį pataisyti. „Jei abu sutuoktiniai gyvenimą nori nugyventi šviesiai, prasmingai ir darnoje, santuoka juos įpareigoja ieškoti bendrų sprendimų, užuot kovojus kiekvienam už savo tiesą kaip bokso ringe. Šeima ir santuoka yra pakankamai rimta priežastis stengtis suprasti kitą ir rasti būdų, kaip su juo sugyventi“, – mano daugiavaikis tėvas.

Šiemet, kaip ir ankstesniais metais, eisenos „MES už Šeimą“ organizatoriai apdovanos „Metų šeimą 2018“, kuri renkamą atsižvelgiant į šeimos gausumą, darną, puoselėjamas vertybes ir visuomeniškumą. Šeimai nugalėtojai atiteks 500 EUR prizas.

Kitas svarbus šių metų eisenos akcentas – trispalvė jos dalyvių apranga. „Šį kartą šeimų eisena nusidažys Lietuvos vėliavos spalvomis – taip visi drauge švęsime Valstybės atkūrimo 100-ąsias metines. Visi, norintieji tapti tos vėliavos dalimi, turi apsirengti geltonai, žaliai arba raudonai. O nusprendusieji pasipuošti specialiai eisenai sukurtais marškinėliais, jų gali įsigyti internetinėje Daugiavaikių šeimų asociacijos MES parduotuvėje ir taip tapti eisenos rėmėjais“, – kviečia J. Pocienė.

Eisenos „MES už šeimą“ tvarkaraštis

12 val. Eitynių dalyviai renkasi prie LR Seimo rūmų Nepriklausomybės aikštėje
12.20 val. Vaikų kolektyvų flašmobas
12.40 val. Eisena Gedimino prospektu pajuda Lukiškių aikštės link
13–18 val. Vaikų muzikinių kolektyvų pasirodymai, „Metų šeimą 2018“ nugalėtojų apdovanojimas, teatro „Nieko sau teatras“ pasirodymas vaikams.
Visos šventės metu Lukiškių aikštėje bus vaišinama kareiviška ARMYDAY koše bei arbata. Vaikų lauks pripučiamieji batutai, savo veiklas pristatys visuomeninės organizacijos: vaikų užimtumo centrai, gyvūnų prieglaudėlė, Vilniaus visuomenės sveikatos biuras, socialinė akcija už blaivią motinystę #neVASSkink ir kt.
Norintieji dalyvauti eisenoje kviečiami užpildyti registracijos formą:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf9hBxQwHnnXe8Bgjkq8s5NB8LsXsAGuTuRrAUAdrCP6EKqkg/viewformhttps://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf9hBxQwHnnXe8Bgjkq8s5NB8LsXsAGuTuRrAUAdrCP6EKqkg/viewform

 

Prie nuotraukų:

Žygimantas Pavilionis su šeima (Dianos Garbačiauskienės nuotr.)