12 nevyriausybinių organizacijų tapo Šeimos kortelės ambasadoriais

Nuolaidas gausioms ir neįgalius vaikus auginančioms šeimoms garantuojanti Šeimos kortelė turi daugiau nei 60 partnerių, o dabar dar įgijo ir 12 ambasadorių-nevyriausybinių organizacijų, padėsiančių sutelkti Lietuvos įmones bendram tikslui.

Šeimos kortelės partnerius nuo šiol padės pritraukti ne tik daugiavaikių šeimų asociacija „MES“, bet ir viešosios įstaigos „Šeimos institutas“, „Vaikų ir jaunimo visapusiško lavinimo centras“, „Begalybė ne riba“, „Parama šeimai Dzūkijoje“, „Versli mama“, Zarasų rajono Jaunimo visuomeninių organizacijų sąjunga „Apskritas stalas“, Daugėliškio krašto bendruomenė, viešoji įstaiga „Informacijos ir paramos gausiai šeimai centras“, Joniškio paramos šeimai centras, Radviliškio rajono gausių šeimų asociacija „Šeimos židinys“, šeimos centras „Kartu saldu“.

„Apie panašią kortelę gausios ir neįgalius vaikus auginančios šeimos pakalbėdavo jau senokai: norėjosi išskirtinės kortelės, kuri būtų kažkas daugiau nei paprastas gausios ar neįgalų vaiką auginančios šeimos pažymėjimas. Tokios šeimos labai dažnai lieka už borto vien todėl, kad turint daugiau vaikų ar auginant ypatingą vaiką įsigyti vienų ar kitų prekių tampa gerokai sunkiau. Panaši Šeimos kortelė egzistuoja daugelyje Europos šalių, šeimos džiaugiasi ją turėdamos, kadangi kortelė suteikia išskirtines nuolaidas, galimybes bei teises. Būdami pagrindiniais Šeimos kortelės administratoriais esame suinteresuoti, kad lietuviška kortelė šeimoms suteiktų pačias geriausias ir išskirtiniausias galimybes” – teigia Daugiavaikių šeimų asociacijos „MES“ vadovė Jurgita Pocienė.

Pasak J. Pocienės, norint, kad Šeimos kortelė vystytųsi sparčiai ir nuosekliai, buvo paprašyta regioninių nevyriausybinių organizacijų pagalbos, į kurią jos atsiliepė.

„Didžioji dalis organizacijų rūpinasi savo rajonų šeimos klausimais, todėl galės puikiai prisidėti pritraukiant regioninius partnerius. Norime, kad šeimos nuolaidomis galėtų naudotis kuo arčiau savo namų. Kitos bendruomeninės ir jaunimo organizacijos taip pat įdės savo indėlį – nes kas labiausiai pažįsta vietos žmones ir vietos verslą, jei ne vietos nevyriausybininkai?“ – sako daugiavaikių šeimų asociacijos vadovė.

Startą Šeimos kortelei davė Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Nuo liepos Šeimos kortelę užsisakė beveik 10 tūkst. gausių bei neįgalius vaikus auginančių šeimų. Aktyviausiai Šeimos kortelė užsisakoma Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, mažesnių miestų ir miestelių šeimos kiek mažiau aktyvios. Tai viena priežasčių, kodėl ambasadoriais nuspręsta pasitelkti vietos nevyriausybines organizacijas, puikiai pažįstančias savo kraštą ir jo žmones.

Šeimos kortelės komanda kiekvieną savaitgalį lankosi skirtinguose Lietuvos miestuose bei miesteliuose, pasakoja gyventojams apie kortelės idėją, kviečia prisijungti verslininkus prie kortelės programos. Jau apsilankyta Utenos, Kauno, Vilniaus rajonų miesteliuose, Kairėnuose, Alytuje bei Rokiškyje. Ateityje dar numatyti renginiai Druskininkuose, Panevėžyje, Ignalinoje bei Vilniuje.

Artimiausi renginiai, kuriuose bus pristatyta Šeimos kortelė:

Kviečiame atvykti!