ŠEIMOS KORTELĖ – KASDIENIS PAGALBININKAS

Nuo 2019 metų rugsėjo gausios ir negalią turinčius vaikus, nepaisant jų amžiaus, prižiūrinčios šeimos gali pasinaudoti Šeimos kortele, kuri užtikrina nuolaidas partnerių suteikiamoms prekėms bei paslaugoms.

Šia kortele visoje Lietuvoje jau naudojasi daugiau nei 32 tūkstančiai šeimų.

Naudojasi beveik kasdien

Ingos

Inga Strolytė-Oganesian su šeima. Foto iš asmeninio archyvo

Keturis vaikus – Armaną, Timurą, Ariną ir Amirą – auginanti Inga su vyru Artūru Šeimos kortele naudojasi kone kiekvieną dieną ir sako, kad tai yra didžiulis palengvinimas gausioms šeimoms.

„Gausioms šeimoms reikalingos ne tik maisto prekės, drabužiai ar buitį palengvinančios prekės, bet ir kiti dalykai. Kadangi gyvename name, ypač vasarą šeimos išlaidų sąraše atsiranda sėklos ir sodinukai, trąšos, vazonai, durpės, juodžemis, sodo įrankiai, baseino, smėlio ir griliaus prekės.

Rudenį vaikus reikia suruošti į mokyklą, tad reikia kuprinių, kanceliarinių prekių. Stengiamės atnaujinti šviestuvus, lemputes ir kartais mokyklinius baldus.

Nesekame, kiek kiekvienais metais išleidžiame pinigų ne maisto prekėms, stengiamės viską supirkti esant nuolaidų ar akcijų periodams, tačiau tikrai galiu pasakyti, kad sumos yra didelės.

Parduotuvės „Ermitažas“ nuolaida Šeimos kortelės turėtojams tikrai yra aktuali, nes reikalingus buityje daiktus gali įsigyti čia ir dabar, kai daiktų labiausiai reikia. Nesvarbu, ar tai skalbimo priemonės, ar sąsiuvinys, ar sodo grėbliukas. O svarbiausia, kad šioje parduotuvėje yra visos bent jau mūsų šeimai reikalingos prekės – nuo smėlio žaislų iki svetainės šviestuvo“, – pasakoja Inga.

Į baseiną ir kiną – pigiau

Jai antrina ir Karolina, kuri sako, kad Marijampolėje randa puikių nuolaidų su Šeimos kortele. „Šią kortelę mes naudojame labai dažnai – turime du vaikus, einame į miesto baseiną arba į kino teatrą net su 50 procentų nuolaida.

Taip pat nuolaidos teikiamos ir vaistinėje“, – pasakoja moteris.

Ji atvira – nuolaida praverčia ir einant pramogauti: „Labai naudingos nuolaidos einant į muziejų, žaidimų kambarius, renkantis edukacijas.“

Į muziejų – visiškai nemokamai

Nijolė su šeima. Foto iš asmeninio archyvo

Šeimos kortele aktyviai naudojasi ir vilnietė Nijolė. Ji sako, kad dažniausiai nuolaidos pasiteisina vaistinėse ir maisto prekių parduotuvėse.

„Mūsų šeimai nuolaidos praverčia ir parduotuvėje „Kika“, žaidimų akmbaryje „Adventica“. Esame pasinaudoję privilegijomis jūrų muziejuje, pramogų parke.

Ypač džiaugėmės, kai į Geležinkelių muziejų Vilniuje patekome visiškai nemokamai – vaikai buvo labai laimingi“, – pasakoja vilnietė.

Ji atvira – norėtų, kad nuolaidas teiktų ir knygynai, ypač prieš mokslo metus, kai vaikams reikia nupirkti daug įvairių prekių į mokyklą.

Šiuo metu Šeimos kortelės programoje dalyvauja apie 290 partnerių. Prekes ar paslaugas su šios kortelės naudomis galima įsigyti maždaug 2,3 tūkstančiuose vietų, plečiasi internetu veikiančių įmonių iniciatyvos.

Vyksta bendradarbiavimas ir su užsienio partneriais iš Baltijos šalių.

Ypač reikšmingai prasiplėtė partnerių ratas Latvijoje – šiuo metu jų yra daugiau kaip pusė šimto, naudas su lietuviška Šeimos kortele galima gauti daugiau nei 100 vietų Latvijos teritorijoje.

Kam skirta kortelė

Šeimos kortelėmis galės naudotis gausios ir negalią turinčius vaikus auginančios šeimos.

Gausi šeima – tai tokia šeima, kurioje auga 3 ir daugiau vaikų, įvaikių ar nuolatinai globojamų globotinių iki 18 metų amžiaus.

Į gausios šeimos gretas patenka ir pilnamečiai vaikai iki 24 metų, jei jie neturi savo vaikų ir mokosi bendrojo ugdymo mokykloje, profesinėje mokykloje pagal formaliojo ugdymo programą pirmajai kvalifikacijai įgyti ar studijuoja aukštojoje mokykloje pagal nuolatinės studijų formos programą.

Gausios šeimos nariu pilnametis vaikas išlieka pabaigęs bendrojo ugdymo mokyklą iki tų metų rugsėjo, kai tradiciškai prasideda studijos universitetuose ar profesinėse mokyklose.

Gausioje šeimoje gali būti du tėvai ar vienas iš tėvų. Jei pora išsiskiria, gausios šeimos statusas lieka tam iš tėvų, su kuriuo teismo sprendimu lieka gyventi 3 ir daugiau vaikų.

Jeigu išsiskyręs asmuo su vaikais sukuria naują šeimą su asmeniu, kuris taip pat turi vaikų, vaikų skaičius šeimoje yra vertinamas bendrai.

You may also like...