2018 METŲ ŠEIMA – visaginiečiai

Vilniuje vykusioje tradicine tapusioje šventėje „Mes už šeimą!“ paskelbta „Metų šeima 2018“ – ja išrinkta tris dukras ir sūnų auginantys Airida ir Sergejus Drus iš Visagino. „Metų šeimai“ skirtas 500 eurų prizas, kurį iškilmingai įteikė LR Semo narys ir 4 vaikų tėvas Žygimantas Pavilionis.

Renkant „Metų šeimą“ atsižvelgta, kiek šeimoje auga vaikų, šeimos sugebėjimas ne tik išgyventi, bet ir gyventi – atrasti džiaugsmo ir vertybių šeimoje, jos narių aktyvumas visuomeninėje veikloje, gebėjimas kurti gėrį ne tik savo aplinkoje, bet ir už jos ribų, šeimos darna.

Balsavusieji už metų šeimą į finalą išrinko tris šeimas – vieną – iš Panevėžio ir dvi – iš Visagino.

„Metų šeimos 2018“ titulą pelnė Drus šeima iš Visagino, auginanti keturis vaikus – sūnų ir tris dukras. Vincas (12 metų), Zigminta (10 metų) ir Volungė (8 metai) – aktyvūs ne tik mokykloje, bet ir laisvalaikiu. Vaikai noriai sportuoja, muzikuoja. Mažoji Vasara (6 metai) mokyklos duris pravers šį rugsėjį.

„Jau ne pirmus metus mus kviečia dalyvauti „Metų šeimos“ rinkimuose. Šiemet nepasikuklinome. Bet ne todėl, kad patys norėjome pasirodyti. Norėjome perduoti Lietuvai žinią, kad Visaginas – labai geras miestas šeimoms“, – sakė 4 vaikų mama Airida.

Moteris teigė, niekad negalvojusi, kiek norėtų vaikų. Ji tiesiog gyvena. O gyvenime svarbiausia – turėti vaikų, juos užauginti ir taip po savęs kažką palikti. Daiktų po savęs nepaliksi – gali palikti save tik per savo vaikus.

Darną šeimoje, Airidos įsitikinimu, padeda užtikrinti kantrybė, kito supratimas, bendravimas, nes tik kalbantis tarpusavyje galima išspręsti visas problemas. Vaikams bet kurioje šeimoje labiausiai reikia ne daiktų ar žaislų, o mamos ir tėčio, jų dėmesio.

Tarptautinę šeimų dieną eiseną „MES už šeimą!“ organizavusios Daugiavaikių šeimų asociacijos vadovės Jurgitos Pocienės teigimu, Airida ir Sergejus Drus yra labai gražus pavyzdys, kaip sugyventi ir augti kartu, rasti laiko vienas kitam, taip pat lavinti, ugdyti vaikus.

Foto ( V. Misevičius ) iš renginio: https://www.facebook.com/pg/asociacijaMes/photos/?tab=album&album_id=1736466933107024