Kai mamos pasileidžia plaukus…

Auginant daug vaikų kiekviena laisva minutė yra aukso vertės, o kiekviena pramoga, į kurią gali nusivežti VISUS vaikus – stebuklingas nutikimas. “Daugiavaikės mamos eina OUT” – tai projektas, suteikiantis ypatingas galimybes toms mamoms, kurios dažnai pamirštą save, bei negali tokių pramogų leisti nei sau nei savo šeimai.

Paskutinę liepos savaitę toks stebuklas palietė 4 mamas, auginančias 3 ir daugiau vaikų. Daugiavaikių šeimų asociacija MES kartu su iniciatyva “Šeimų kelionės” pakvietė mamas apsilankyti Labirintų pramogų parke, kuriame mamos su vaikais galėjo mėgautis visomis pramogomis nemokamai.

Iniciatyva gimė netikėtai

Išejimo OUT idėja pati pasibeldė į DSA MES duris. “Šeimų kelionės” vadovė Jolita Krickė atsiuntė

Jolita Krickė

pasiūlymą vienišoms daugiavaikiams aplankyti vieną ar kelias vietas nemokamai. Tačiau tokie vienkartiniai išėjimai prasideda ir baigiasi be jokio tęstinumo. Pasak asociacijos vadovės Jurgitos Pocienės, jau seniai kirbėjo mintis kaip sukurti projektą, kviečianti mamas pailsėti, pabendrauti tarpusavyje na ir žinoma suteikti galimybes didelei šeimai, nenuskriaudžiant piniginės, papramogauti. “Daugiavaikės mamos yra tarsi atskiri pasauliai. Jos dirba 24 val. per parą ir labai dažnai pamiršta save. O jei taip nutinka, kad visa našta tenka tik ant mamos pečių ir nėra pagalbos iš šalies, bet kokios galimybės tampa aukso vertės. O ir pramogos, kuomet norima visus vaikus kažkur nuvežti dažnai tampa nepasiekiama svajone, nes riboja viskas – laikas, pinigai ir net transportas. Kai man paskambino Jolita (red. past. “Šeimų kelionės”), supratau, kad čia mes galime sukurti nuostabų projektą, kurio deka  mamos atgaus gyvenimo džiaugsmą, susitiks su bendramintėmis ir tiesiog praskaidrins rutiną nuostabiais momentais.”

Pasivaiksčiojimai labirintais

Kartais tikrai atrodo, kad daugiavaikės mamos nuolat vaikšto labirintais vis ieškodamos geriausių išėjimų, atrasdamos patogiausius sprendimus bei nuolat treniruodamos savo kantrybės bei išminties raumenis. Tad labai simboliškai pirmasis susitikimas įvyko “Labirintų pramogų parke”, kur mamos su savo vaikais galėjo ne tik po labirintus paklaidžioti, pašėlti kartu su vaikais vandens mūšyje ar pasikarstyti kabančiose trasose, bet ir ramiai prisėsti kavos puodeliui ir jaukiai paplepėti mamiškomis temomis.

Jurgita Pocienė su daugiavaikėmis mamomis

Mama Jolita, auginanti 4 vaikus teigė, kad toks išėjimas OUT yra gyvybiškai svarbus kiekvienai mamai: ”Šis OUT – tai kokybiškas vaikų užimtumas, ir mamų galimybė praleisti laiką kartu su vaikais. Taip pat svarbu – bendrystė su panašios patirties žmonėmis, tiek vaikams, tiek mamoms. Ne kasdien pavyksta susiburti ar sukaupti finansų panašiai veiklai. Įspūdžiai – labai vertingi. Malonus laikas kartu suartina, padeda rasti draugų – bendraminčių. Vaikai turi ne dažną progą pasidžiaugti pramogomis ir naujomis patirtimis. Buvo labai gera.”

Jai antrino ir mama Renata savo 4 vaikų apsuptyje: “Mūsų šeimai išėjimas out buvo labai reikalingas. Dažniau vykstame tik 4 – aš ir 3 vaikai, o tokios išvykos būna brangios. Dėka šio projekto gavome puikias emocijas. Buvo labai smagu susitikti su kitomis mamomis. Kartu išbandyt Anykščių labirintų atrakcijas.

Vaikai laisvai šėlo. O mes – mamos turėjome kelias minutes laiko sau pokalbiui prie kavos puodelio- to labai trūksta . Dėkoju “Šeimų kelionės” ir Daugiavaikių šeimų asociacijai už šią puikią pramogą mūsų šeimai.”

Bus visko!

Projektas dar tik pradėjęs savo pirmuosius žingsnius planuoja ambicingus veiksmus. Jau netolimoje ateityje laukia specialus “Geležinkelių muziejaus” pasiūlymas, planuojamas mamų įvaizdžio keitimo bei poilsio be vaikų renginys, taip pat ruošiamos galimybės karts nuo karto palikti mažesniuosius vaikus žaidimų kambarių priežiūrai, o mamytes išleisti į kinus, teatrus ar koncertus.

“Nenoriu atskleisti visų planų, tačiau net pačiai saldu darosi pagalvojus, kas dar laukia daugiavaikių mamyčių”, – mirkteli akį projekto sumanytoja Jurgita. “Nors projekto startas buvo skirtas tik vienišoms daugiavaikėms, tikrai neapsiribosime ir kviesime išeiti OUT visas mamas, auginančios 3 ar daugiau vaikų!”