Vilniuje daugiavaikės šeimos keičia kailį – dalinasi reikalingais daiktais

Vilniuje yra vieta, kur priimami nenaudojami daiktai, galintys būti naudingi kitiems. Įžymi aktorė, keturių vaikų mama, Asta Baukutė buvo tarp pirmųjų vilniečių, kurie susirinko erdviose Ecoploto patalpose adresu Dariaus ir Girėno g. 34A, Vilniuje, pasidalinti daiktais ir taip pasiruošti žiemai. Tokią galimybę sudarė VšĮ „Tobulėkime kartu“ ir Daugiavaikių šeimų asociacijos „Mes“ organizuotos mainytuvės-dalintuvės ironišku pavadinimu „Keičiam kailį 2022“.

Iš kairės į dešinę Ilona Stankevičienė, Asta Baukutė, Jurgita Pocienė Renginio organizatorių foto

Praėjusį šeštadienį,  lapkričio 26 d., Ecoplote įvykusiame renginyje dalyvavo beveik 50 šeimų su vaikais. Jos atsinešė daugybę nenaudojamų daiktų ir čia pat pasirinko reikalingų naujam sezonui. Taip pat renginyje ant viršutinių drabužių nemokamai buvo klijuojami akcijos „Būk matomas“ atšvaitai.

– Visi žinome, kiek daug  įvairių daiktų reikia, kai auginame vaikus. Jie auga greitai, keičiasi jų poreikiai. Tai dydis jau netinka, tai žaislas tampa neįdomus. Pakvietėme daugiavaikes šeimas kartu su vaikais ne tik pasikeisti daiktais, bet ir smagiai praleisti šeštadienio popietę, –  sakė Ecoploto iniciatorė Ilona Stankevičienė, kuri pati yra trijų vaikų mama.

Vaikams suorganizuotos kūrybinės dirbtuvės ir teatro užsiėmimas. Kol mamos ir tėčiai dėliojo savo atsineštus daiktus ir rinkosi kitus, vaikai piešė, lipdė, vaidino, žaidė, lakstė – kiekvienam buvo linksma. Kas puošė Kalėdų eglutę ar statė pilį iš kartono dėžių, o kas mokėsi važiuoti ką tik išsirinktais riedučiais.

Daugiavaikių šeimų asociacijos „Mes“ vadovė Jurgita Pocienė pasidžiaugė bendryste su Ecoploto projekto vystytoja, VšĮ „Tobulėkime kartu“ direktore Ilona Stankevičiene:

– Gausios šeimos įpratę dalintis daiktais, jiems įaugę tai į kraują. Juk sesės ir broliai nešioja vieni kitų drabužius, bendrai naudojasi žaislais, knygomis, žaidimais. Ecoploto idėja yra ypač aktuali gausioms šeimoms ir atsiradus tokiai galimybei sukviesti tiek daug žmonių bei surengti dalijimosi šventę nė sekundę nesuabejojau. Šių dienų vartotojiškoje visuomenėje labai svarbu paskatinti žmones daiktus tvariai atiduoti, nes dalis tos pačios visuomenės narių stokoja. Smagu žinoti, kad atiduodamas nenaudojamą daiktą, kažkam  suteiki džiaugsmą ir padarai kilnų darbą.

Renginyje dalyvavusi aktorė, renginių režisierė ir vedėja Asta Baukutė buvo nustebinta gera daiktų kokybe:

– Pati atvežiau du maišus drabužių, o išvažiavau su prabangiais karakulio kailiniais ir stilingais batukais anūkui. Ecoplotas myli žmones: mažą ir didelį, jauną ir seną. Viskas apgalvota, kad šeštadienio popietė suderintų naudą ir pramogą.

Asta Baukutė ir renginio dalyviai                                Renginio organizatorių foto.

Vaikams siūloma daug skirtingų užsiėmimų, todėl jie nenuobodžiauja. Tuo metu mamos gali matuotis drabužius, vaišintis kava, pailsėti.  Asta, kaip visada, energingai pasakoja:

– Plepėjome apie viską – nuo kalėdinių sausainių receptų iki moteriškų temų: celiulitas, pilvo riebalai ir ką su jais daryti. Apėmė begalinis  džiaugsmas, kai pamačiau, kad mano atvežti daiktai kažkam reikalingi ir greitai paimti.

Ecoplotas, veikiantis Vilniuje, Dariaus ir Girėno g. 34A, priima drabužius, avalynę, baldus, techniką ir visus kitus namuose, darbe ar laisvalaikiu naudojamus daiktus, taip pat – žaislus, higienos priemones, kanceliarines prekes ir pan. Iki Kalėdų daiktus galima pristatyti darbo dienomis 8:30-17 val. ir šeštadieniais 11-15 val.

Ecoplote taip pat vyksta turgeliai, kūrybinės daiktų taisymo ir perdarymo dirbtuvės, edukaciniai renginiai – mokomės daiktus naudoti ilgiau.

Daugiau informacijos Tobulėkime kartu paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ ar telefonu +370 6 1111 626.